X
    Categories: Davet Sofraları

Yılbaşı Menüsü (Hindili Menü)

hindili yeniyıl sofrası

Evde yılbaşı sofrasını hindili bir menü ile davet vererek geçirmeyi düşünüyorsanız ne yapıcam diye endişelenmeyin. Herkesin sevebileceği hem pratik hem değişik hem de lezzetli bu Hindili Menüyü rahatlıkla uygulayabilirsiniz…

Hindinin yanına yapacağınız hafif tarifleri yemekten sonra rahatsızlık hissi duymayacaksınız ve misafirlerinizin fazlasıyla memnuniyetini sağlayacaksınız.Yılbaşı sofrası hindili menüde neler olmalı birlikte bakalım.

Kasabınızdan ya da marketlerden alacağınız hindinin mutlaka ambalajlı ve taze olmasına dikkat etmelisiniz. Yılbaşı Hindi tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

yilbasi hindisi tarifi

Hindi söz konusu oldumu iç pilav olmazsa olmazdır. Kimileri hindinin içini doldurmayı severler. Ben ayrıca sunmayı seviyorum yemeside daha kolay ve güzel görünüyor. Restoranlarda da genelde ayrıca sunuluyor.

Bademli İç Pilav Tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

bademli ic pilav tarifi

Balkabağı Çorbası Tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

balkabagı corbası tarifi
3 Renkli Börek Tarifine buradan ulaşabilirsiniz.
3 renkli borek tarifi

Her yemekte olduğu gibi Yılbaşı Sofrasında Hindili Menüde de salatalar olmazsa olmazdır. Yılbaşı gecesine uygun lezettli salata alternatifleri sunduk sizlere. Leziz ve hafif salata tarifleri ile sofranızı renklendirebilirsiniz.

Elmalı Kereviz Tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Elmalı Kereviz Salatasi Tarifi

Portakallı Salata Tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

pancarlı portakal salatası tarifi

Bademli iç pilav ana yemeğin yanına hafif geleceği için birde patatesli bir tat verelim istedik. Patates yemeklerinin favorisi olan Patates Graten Tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

patates graten tarifi

Yılbaşı sofralarının olmazsa olması hatta baş tacı olan kestaneyi de unutmadık tabii 🙂 Hindilinin menünün geriye kalan tek eksiği olan tatlı ile soframıza koyduk.kestaneli pasta tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

kestaneli pasta tarifi

 

simge serçe: