Ekmek Kızartması Tarifi
Nutella Ve Çilekli French Toast Nasıl Yapılır

Nutella ve Çilekli French Toast Tarifi

Kaç Kişilik: 2-4

Hazırlama Süresi: 15 Dakika

Pişirme Süresi: 10 Dakika

Sizin de özellikle soğuk ve kapalı havalarda çikolata ve tatlı krizlerinizin ardı arkası kesilmiyor mu ? Tam olarak doğru yerdesiniz 🙂 Çünkü kış aylarının kronik problemine çare olacak bir french tost tarifimiz var. Pratik ve az malzemeleri alan nutella ve çilekli french toast tarifini çayınız demlenene kadar yapabilirsiniz… Meyveli tercih edilen bu tatlıyı meyvesiz de yapabilirsiniz…Hem evde herzaman bulunan malzemelerle yapabileceğiniz bir tariftir hemde yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz…Yoksa denemek için hala bekliyor musunuz :)?

Pratik ve az malzemeleri alan nutella ve çilekli french toast tarifini çayınız demlenene kadar yapabilirsiniz… Meyveli tercih edilen bu tatlıyı meyvesiz de yapabilirsiniz…Hem evde herzaman bulunan malzemelerle yapabileceğiniz bir tariftir hemde yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz…Yoksa denemek için hala bekliyor musunuz :)?

Malzemeler

 • Tost ekmeği
 • 3 adet yumurta
 • Nutella
 • Çilek
 • Nutella
 • Tarçın
 • Toz Şeker
 • Kızartmak için sıvı yağ(tereyağı)

Nutella ve Çilekli French Toast Yapılışı

 1. Öncelikle tost ekmeklerinin kenarlarını bıçakla kesiyoruz. Rulo yapacağımız çin her bir ekmek dilimini oklava yardımıyla biraz açarak incelitiyoruz. Ardından her bir dilimin üzerine her tarafını kaplayacak şekilde nutella sürüyoruz.
 2. Çilekleri yıkayıp küçük küçük doğruyoruz. Nutella sürdüğümüz ekmeklerin üzerine (ama rulo yapacağımız için sadece bir kenarına) çilekleri koyuyoruz. Ve sıkıca rulo yapıp kenara alıyoruz. Malzememiz bitene kadar dilimleri aynı şekilde yapıp sarıyoruz.
 3. Yumurtaları büyükçe bir kaseye kırıp çırpıyoruz. Yaptığımız ruloların her tarafını yumurtaya buluyoruz.
 4. Kızartma yapacağımız tavaya yağı koyup kızdırıyoruz. Yumurtaya bulanmış rulolaları her tarafı kızarana kadar kızartıyoruz.
 5. Bir tabakta toz şeker ile tarçını karıştırıp kızarttığımız ruloları bu karışıma bandırıyoruz. Servis tabaklarına koyup servis ediyoruz.

Nutella ve Çilekli French Toast – Tarif Önerisi

Nutella ve çilekli french tost tarifi hazırdır. Çilek yerine muz , nutella yerine fındık ezmesi gibi evinizde olan ya da sevdiğiniz başka tatlarla yapabilirsiniz. Dilerseniz içine damla çikolata , fındık gibi farklı alternatif lezzetleri ekleyebilirsiniz… Bundan sonrası sizin yaratıcılığınıza kalmış… 😉 Afiyet bal şeker olsun.

CEVAP VER